AKTUALNOŚCI

Rossman najemcą Galerii Goplana

Rossman, jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie, znajdzie się w gronie najemców Galerii Goplana.

Komercjalizacja leszczyńskiego obiektu, którego otwarcie planowane jest w 2015 roku, nabiera tempa.  Spółka Libra Project,  agent  przy najmie Galerii Goplana, podpisała umowę z kolejną marką.

- Rossman, obecny na polskim rynku od 1993 roku, znajduje się w gronie najbardziej rozpoznawalnych niemieckich marek. Planowana w najbliższych latach ekspansja marki  znajdzie swoje odzwierciedlenie również w województwie wielkopolskim. Drogeria w Galerii Goplana zajmie powierzchnię 500 mkw. - mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director w Libra Project.

Pierwszy sklep pod szyldem Rossman powstał w 1972 roku w Hannowerze, stając się prekursorem koncepcji samoobsługowych sklepów drogeryjnych. Ekspansja marki na rynek Europy Centralnej rozpoczęła się w 1993 roku. Wtedy też powstał pierwszy sklep w Polsce - przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Obecnie brand posiada 850 punktów w 365 miastach.  W Europie, w takich krajach jak Niemcy, Czechy, Turcja Albania i Węgry, prowadzi ponad 2700 drogerii. Ich lokalizacje to  zarówno największe miasta, jak i mniejsze miejscowości.  Rossman posiada 22 proc. udziałów w polskim rynku branży chemiczno-kosmetycznej.  Asortyment drogerii obejmuje nie tylko produkty charakterystyczne dla tego sektora, ale również artykuły spożywcze, a w niektórych sklepach wina i książki.

Prace budowlane przy leszczyńskim obiekcie mają rozpocząć się w I kwartale 2014 roku.  Wiadomo, że od 2015 roku dla klientów Galerii Goplana, oprócz drogerii Rosmann, dostępne będzie także  5-salowe Multikino i szwedzka marka H&M . Centrum handlowo - rozrywkowe posiadać będzie również dwukondygnacyjny parking na 640 samochodów.

źródło: thecity.com.pl


data dodania - 10.03.2014 powrót

Copyright Galeria Goplana. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Powered by evipstudio.pl